„Klid a pohoda

Telefon: 220 990 834, 734 324 740

Email: matulova@msbrezany.czlisseova@msbrezany.cz

CHARAKTERISTIKA ŽLUTÉ TŘÍDY

Do žluté třídy stonožky Emičky bylo zapsáno ve školním roce 2023-2024 celkem 27 dětí z toho 14 dívek a 13 chlapců ve věku 4-6 let. Jedná se o heterogenní třídu. Z toho jsou 4 děti s OMJ, 4 děti předškoláci. Jedno dítě má speciální vzdělávací potřeby, proto bude ve třídě přítomen asistent pedagoga.

ZDRAVÍ, DOKTORA SE NEBOJÍME

18 / 3 / 2024

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY

18 / 3 / 2024

ÚNOR 2024

13 / 2 / 2024

TŘÍDNÍ RITUÁLY A AKTIVITY

Maskotem třídy je stonožka Emička (děti si stonožku pojmenovaly samy). Vždy v pátek si Emička vybere někoho, ke komu půjde na celý víkend na návštěvu. V pondělí v ranním kruhu dítě vypráví své zážitky s Emičkou. Stává se tak středem pozornosti a zvyšuje se tím jeho sebevědomí.

Společně slavíme svátky a narozeniny dětí. Oslavenci všichni popřejeme a zazpíváme.

• Besídka ke Dni rodiny

• Halloween – karneval ve školce + dlabání dýní s rodiči a večerní halloweenská stezka

• Pečení svatomartinských rohlíčků spojené lampionovým průvodem

• Lampionový průvod

• Návštěva Mikuláše spojená s mikulášskou nadílkou

• Vánoční besídka a vánoční dílny s rodiči

• Zimní olympijské hry

• Masopustní karneval

• Výroba a vynášení Morany

• Čarodějnice

• Výšlap na kopec Kamínek se zmrzlinou

• Divadla, cirkus

• Výlety

• Medvídkova nemocnice

• Beseda s Policií

• Návštěva knihovny Zvole

• Oranžové hřiště

Hlavní myšlenka je: „Klid a pohoda není náhoda, chci i s tebou být sám sebou." Svůj název nese z důvodu osamostatnění, socializace, kooperace a to vše v příjemně prožitém školním roce.

Řízená činnost bude probíhat v centrech aktivit, vycházející z principu vzdělávacího programu Začít spolu, bude zařazena v následujícím školním roce.  Přechodové okamžiky předcházející řízené činnosti budou vyplněny klidovými činnostmi připravenými na koberci nebo u stolků. Půjde o činnosti individuální, ve dvojicích či ve skupinách, jejichž hlavním úkolem bude naučit děti spolupracovat a tuto schopnost postupně zlepšovat.

Chceme také pokračovat se spolupráci s oranžovou třídou, kdy se zaměříme na poznávání Dolních Břežan.

• „Víkend se stonožkou Emičkou"
    Maskotem třídy je stonožka Emička. Vždy v pátek si Emička vybere někoho, ke komu půjde na celý víkend na návštěvu. V pondělí v ranním kruhu dítě vypráví své zážitky s Emičkou. Stává se tak středem pozornosti a zvyšuje se tím jeho sebevědomí.

• „Setkávání s kamarády"
    Pravidelná setkávání, výměna dopisů a dárečků s kamarády z oranžové třídy.

• „Narozeniny"

• „Osvěta zubní péče a prevence"
    Hravou formou chceme seznámit děti s péči o chrup.