„Úsměv, který

CHARAKTERISTIKA ČERVENÉ TŘÍDY

Ve školním roce 2024/2025 je v červené třídě přijato 28 dětí, z toho je
14 chlapců a 14 děvčat.
Jedná se o heterogenní třídu, kterou navštěvují děti ve věku 4-5 let.

ZÁŘÍ 2024

30 / 9 / 2024

BUBÍNKOVÁNÍ

31 / 5 / 2024

JARNÍ SMYSLOHRÁTKY

31 / 5 / 2024

TŘÍDNÍ RITUÁLY A AKTIVITY

Během školního roku jsou dětem nabízena divadelní představení, halloweenská stezka, pečení svatomartinských rohlíčků, lampionový průvod, vánoční besídka s dílničkami, karnevaly, focení, návštěva knihovny, vynášení Morany nebo Týden dětské radosti s rozmanitým zábavným programem.

Snažíme se tak, aby děti vnímaly umělecké a kulturní podněty, pozorně poslouchaly a sledovaly literární, dramatické či hudební představení a uměly ohodnotit svoje zážitky.

V letošním školním roce se pokusíme propojit vzdělávání s hrou a kreativními aktivitami v každém měsíci. Dvanáct měsíčků bude reflektovat sezónní změny, svátky a významné události. Celým rokem nás provede Beruška Eliška, která dětem ukáže, že každý měsíc je krásný a zajímavý. Vzdělávání je realizováno ve všech denních činnostech vyváženým poměrem spontánních a řízených činností.

Do vzdělávání aktivně zapojíme rozvoj informativního myšlení, logického myšlení, prostorové orientace a předmatematických představ (pomůcky: např. robotická včelka, digitální mikroskopy, mluvící skřipce, čtvercová pochozí síť a interaktivní stěnu).

Metodou "Dobrý začátek" budeme podporovat pozitivní přístup k dětem i rodičům, budeme se učit rozeznávat pocity a ovládat emoce. Touto metodou budeme pomáhat předcházet potížím v chování dětí a snížíme agresivní chování.

• „Dvanáct měsíčků „ každý měsíc se zaměříme na jedno konkrétní téma související s daným obdobím.

• "Moje narozeniny" je individuální oslava dítěte v den narozenin. Společně zpíváme písničku dle výběru dítěte a vyplňujeme pamětní list.

• „Želvička + šneci" celoroční projekt zaměřený na starání se o suchozemskou želvu jménem Michellangelo a šnečků . Po zbytek roku se o něj starají (čerstvá voda, krmení, venčení, vytvoření travnatého výběhu, vlhčení terária).
  • „Čteme dětem" Možnost pro rodiče, prarodiče či starší sourozence navštívit  naší třídu a přečíst dětem pohádku před poledním odpočinkem.
  • „Beruška Eliška"Projekt zaměřený na cestování berušky Elišky se svými kamarády. Každý pátek vylosujeme dítě, které si vezme berušku Elišku domů na víkend. Společně s Eliškou s vámi poputuje i pamětní kniha, kam se zapíší veškeré zážitky a vloží fotky, co beruška s kamarádem ze třídy zažila.