„Pojďte děti,

Asistent pedagoga: Kristýna Jalovecká

Email: grecmanova@msbrezany.czlindauerova@msbrezany.cz

CHAREKTERISTIKA FIALOVÉ TŘÍDY

Ve školním roce 2021/2022 navštěvuje fialovou třídu celkem 28 dětí, z toho 12 dívek a 16 chlapců.

Jedná se o heterogenní skupinu dětí ve věku 3-4 roky.

Ve třídě působí asistent pedagoga.

TŘÍDNÍ RITUÁLY A AKTIVITY

Celým školním rokem provází děti třídní maskot Večerníček.

Realizujeme akce, které vedou děti k pochopení běhu života a obohacují je o zážitky. Jedná se o:

• pravidelná divadelní představení
  • besídku s vánočními dílničkami
  • návštěvu mobilního planetária
  • halloweenskou stezku
  • lampionový průvod
  • karneval
  • vynášení Morany
  • oslavu Dne dětí - týden dětské radosti s celodenním výletem

Vzhledem k tomu, že se jedná o třídu s nejmladšími dětmi, zaměříme se zejména na rozvoj sebeobsluhy, osvojování a upevňování správných návyků, seznámení se a dodržování třídních pravidel, poznávání sebe sama.

Naším cílem je všestranný rozvoj dítěte:

• rozvíjet schopnosti a dovednosti dítěte
  • motivovat dítě k aktivnímu poznávání
  • posilovat vhodné chování ve vztahu k druhým
  • podporovat v dítěti schopnost projevovat se jako samostatná osobnost

• Víkend s Večerníčkem"
    Každý pátek se losováním vybere jedno dítě, které si Večerníčka - maskota fialové třídy - bere domů a prožije s ním celý víkend. Do kroniky pak s pomocí rodičů zaznamená slovem, obrázkem nebo fotografií, co vše spolu zažili.
  • Čteme dětem
    Každý den čteme dětem před odpočinkem z knihy. Rádi také přivítáme rodiče, kteří by dětem chtěli přečíst z jiné oblíbené dětské knihy.
  • Narozeniny"
    Každé dítě společně se svými spolužáky oslaví své narozeniny. Oslavenci v komunitním kruhu popřejeme, zazpíváme narozeninovou písničku a předáme drobný dárek.
  • Tvorba osobní knihy
    Složka, do níž se zakládají pracovní listy, výtvarné práce, fotografie..., slouží jako skvělý prostředek pro sledování pokroků dítěte v průběhu celé školní docházky.
  •  Logochvilky
    Pravidelné procvičování mluvidel a nácvik výslovnosti jednotlivých hlásek.
  • Pohledy
    Děti mohou přinést nebo poslat do školky pohled z jakéhokoliv výletu a vyprávět o něm ostatním v komunitním kruhu.
  • Zlatohlávci
    Chov ZLATOHLÁVKŮ AFRICKÝCH (pachnoda marginata). Děti mohou na vlastní oči sledovat "broučí" cyklus larva-kukla-brouk.