Mateřská školaDolní Břežany

Přihlásit

Charakteristika třídního vzdělávacího programu

Charakteristika třídního vzdělávacího programu FIALOVÉ TŘÍDY   
             "S kamarádem Večerníčkem budeme si hrát,
                 celý svět s ním zkoumat, věci poznávat"
                               pro školní rok 2022/2023

Zvolená témata TVP jsou zpracovaná v souladu s ŠVP PV s názvem „S duhovým vláčkem za poznáváním světa". Jejich obsah je přizpůsoben potřebám a zájmům dětí. Duhový vláček představuje předškolní cestu pro všechny děti. Každý vagónek veze dovednosti, poznatky, zkušenosti, zážitky, tradice, zvyky a hodnoty a všechny dohromady tvoří vlak kouzelného dětského poznávání světa.

Třídním vzdělávacím programem nás provede Večerníček, zvídavý chlapec v papírové čepici, kterého zná každé dítě.

Ve třídě se pracuje převážně v centrech aktivit, doplněné o množství rozmanitých manipulačních činností. 

Top