MASOPUSTNÍ VESELÍ

19 / 3 / 2023

Během března měly děti možnost se pomocí vlastních prožitků seznámit se starými lidovými zvyky a tradicemi. Připomněli jsme si téměř zapomenutý lidový svátek Masopustu. Cílem bylo seznámit děti s lidovými tradicemi v období masopustu, společně prožít radost a veselí. Děti se seznámily s typickými masopustními postavami z masopustního průvodu. Sešla se velká spousta nádherných masek, soutěžili jsme, tančili, hráli jsme hry a užívali jsme si přítomnosti jeden druhého. Celá akce byla velmi vydařená a děti si karnevalové dopoledne velmi užily, kromě drobných odměn si domů odnesly i mnoho zážitků. Velmi kladně hodnotíme spolupráci rodičů při přípravě karnevalových masek i to, že všechny děti přišly do mateřské školy v maskách, což napomohlo k vytvoření radostné atmosféry celého dopoledne. Děkujeme rodičům za přípravu kostýmů.