KVĚTEN

31 / 5 / 2024

Celý měsíc květen jsme se věnovali tématu RODINA. Povídali jsme si o tom, kdo do rodiny patří, jaké jsou mezi členy rodiny příbuzenské vztahy. Jak se nazývají členové vzdálenější rodiny. Abychom zopakovali i čísla, tak jsme členy rodiny počítali, vytleskávali, učili se slabikování pomocí dřívek. Také jsme si povídali o emocích. O tom, jak se cítíme, když máme radost, smutek, jaké to je, když jsme rozlobení a v jakých emocích nám je nejlépe a nejhůře. Dramatizací jsme si emoce předvedli. Hodně jsme malovali vodovkami a procvičovali tak správný úchop. Zkusili jsme si malovat i husím brkem a tuší.
Během tohoto měsíce nás čekalo několiv akcí. Slavnostně jsme otevřeli nově zrekonstruovanou zahradu.
Děti si připravily pro rodiče vystoupení ke Dni rodiny, kde zazpívaly písně a ukázaly taneček. Později rodičům předaly dárečky, například vlastnoručně vyrobenou keramickou mističku. Na začátku měsíce jsme se vydali do školky Na Hradišťátko, kde nás čekalo hudební představení bubínkování, při kterém děti hrály na bubínky, zkusily si rytmizaci a moc se jim to líbilo.
Také nás navštivila Inka Rybářová s hudebně pohybovým vystoupením, při kterém si děti zatančily a zazpívaly její písně.
S každým dalším hřejivým paprskem slunce jsme se snažili co nejvíce trávit čas venku. Chodili jsme na procházky, na hřiště, jezdili na odrážedlech a vydali se na Kamínek.
Poslední den v měsící květnu jsme si užili oslavou Dne dětí, kde si děti zasoutěžily v mnoha disciplínách, pochutnaly si na pohoštění, byly obdarovány malou drobností a vše to završilo velkou diskotékou.
Moc jsme si tento měsíc užili a nyní už nás čeká poslední měsíc plný zábavy a přípravy na prázdniny.