Mateřská školaDolní Břežany

Přihlásit

Charakteristika třídního vzdělávacího programu

Charakteristika třídního vzdělávacího programu ZELENÉ TŘÍDY
                           "Já jsem malej, ale šikovnej!"
                              pro školní rok 2023/2024

Třídní vzdělávací program (TVP) vychází ze ŠVP „S duhovým vláčkem za poznáváním světa." Vzdělávání je realizováno ve všech denních činnostech vyváženým poměrem spontánních a řízených činností (včetně sportovních aktivit a dalších činností obsahující prvky hry, poznávání a tvořivosti).Mezi nejdůležitější aspekty vzdělávacího a výchovného působení bude mimo jiné patřit osvojování a upevnění správných návyků, třídních pravidel a rozvoj samostatnosti ve všech oblastech.Tento rok se budeme zabývat poznáváním sebe sama. Prostřednictvím zvířátek  budeme objevovat prostředí Dolních Břežan a okolí. Učit se sebeobsluze, adaptovat se na život ve školce a získávat relativní citovou samostatnost. Získat pocit bezpečí, cítit se v přátelském a rovnoprávném prostředí. Těšit se z hezkých a příjemných zážitků.

Top