Mateřská školaDolní Břežany

Přihlásit

ÚNOR V ZELENÉ TŘÍDĚ

26 / 2 / 2024

V první polovině měsíce února jsme se věnovali přípravě na masopust. Povídali jsme si o tom, jaké jsou v tento den zvyky. Pekli jsme masopustní koláče. Děti je naplnily makovou, tvarohovou a ořechovou náplní a den poté si je snědly během masopustního veselí s maskami. Podívat jsme se mohli například na masky netopýra, čarodějnice, draka, medvěda, hasiče a jiné. Soutěžili jsme, tančili, zpívali a hodovali. Celé masopustní období se moc povedlo. 
Také nás navštívilo divadélko Koráb s hudebně naučným pořadem. Děti se dozvěděly mnoho nového o hudebních nástrojích, o tom, jak se chovat v divadle a také se hodně nasmály.
V únoru jsme také vyráběli a cvičili v tělocvičně, chodili na procházky a hráli si na školní zahrádce. 

Top