ČERVEN 2023

25 / 6 / 2023

Krásné slunné počasí nás provázelo během většiny akcí, které se konaly v měsíci červnu.
1.6. si děti užily Den dětí, při němž soutěžily na zahradě MŠ. Úkolů bylo hodně, např. skákání v pytlích, projíždění slalomu na odrážedlech, házení míčem na koš a mnoho dalších.
Celodenní výlet do ZOO Praha byl naplánován na 7.6. Dolní část zoologické zahrady jsme si prošli sami a v horní části nás pak doprovázela velmi milá průvodkyně slečna Anička, která nám u všech výběhů, kolem kterých jsme procházeli, vyprávěla zajímavosti o jednotlivých zvířatech. Den se báječně vydařil a my jsme nachodili téměř 9 km.
Témata „Moje obec, moje vlast" a „Těšíme se na prázdniny" nám vyplnila ostatní dny. Děti se seznámily s vlajkou České republiky, k níž se naučily i pěknou básničku. Skládaly vlajku Dolních Břežan, tvořily při poslechu symfonické básně „Vltava" od Bedřicha Smetany a připravily si „Prázdninový kufřík vzpomínek", do kterého si mohou lepit pohlednice, vstupenky z hradů a zámků nebo jízdenky z vlaků.
Přejeme všem krásné a pohodové léto.

Katka a Pavla